Auxillia Mnangagwa (54) polevat kunagi isegi mõelnud esileediks saamisest. See oli ka loomulik, sest eelmine president Robert ­Mugabe, kes valitses riiki juba ligi 30 aastat, oli seisukohal, et jätkab selles ametis elu lõpuni ja seejärel saab uueks presidendiks tema abikaasa Grace või keegi teine mehe sugulastest.

Auxillia on oma eelkäija Grace Mugabe kohta väljendunud ainult soojalt ja tunnustavalt. Tema arvates oli Grace suurepärane esileedi, kes sai oma ülesannetega väga hästi hakkama. Kolm aastat tagasi kinnitas praegune esileedi intervjuus, et Grace püüab alati inimesi nende probleemide lahendamisel aidata. Selles suhtes tal siiski õigus ei olnud – Grace Mugabe tundis kõige suuremat armastust võimu, luksuse ja rikkuse vastu, tavainimeste mured talle eriti korda ei läinud. Eksesileedi nime kirjutati seetõttu sageli kujul Grace «Gucci» Mugabe.

Zimbabwe ajakirjanduses on irooniliselt mainitud, et üldsuseni pole jõudnud infot, nagu oleks Auxillia kunagi kedagi pikendusjuhtmega peksnud. See on otsene vihje eelmisele esileedile, sest Grace oli Lõuna-Aafrika Vabariigis viibides tümitanud pikendusjuhtmega sealset modelli Gabriella Engelsit, kuna see elavat tema poegade kulul. «Kui Grace tuppa astus, polnud mul aimugi, kes ta on,» rääkis Engels LAVi telejaamale News24. «Ta lähenes mulle pikendusjuhtmega ja hakkas mind sellega peksma. Ikka uuesti ja uuesti. Ma ei saanud aru, mis toimub. Suutsin toast välja roomata ja jooksin ära. Verd oli igal pool. Minu kätel, juustes, kõikjal.»

«Auxillia meeldib meile rohkem kui Grace,» kirjutati Zimbabwe ajakirjanduses, sest Grace Mugabe oli varemgi vägivaldse ja ründava käitumisega silma paistnud.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht