Taavi Rõivase Malaisia-pidu

See afäär on veel nii värske, et pole lõppu saanud, ent mõjub paraku enam kui kurioosselt, sest üks osapool on äsja oma kauaaegse elukaaslase, tuntud laulja Luisa Värgiga abiellunud ja hiljuti teist korda isaks saanud ekspeaminister Taavi Rõivas, kes oli vahejuhtumi ajal asespiikrina riigi tähtsuselt neljas inimene.

Nende nädalate jooksul, mil lugu avalikuks sai, oleme teada saanud ainult väga segaseid detaile. Ilmekas on see, et esimene Eesti Päevalehe lugu ilmus poolte kokkuleppe tulemusena ilma nimedeta ja sisaldas järgmist: toimus liiga lähedane tantsimine ja hiljem varjulises kohas kleidi ülessikutamine ning agressiivne suudlus. Hiljem on Rõivas öelnud, et see polnud päris nii, aga ta ei nimeta süüdistajat ka valetajaks. Ikka veel suhtelise anonüümsusega neiu ­Katrin omakorda räägib, et ta ei taha üksikasju kirjeldada, jäädes selgelt kindlaks varasemale kokkuleppele.

Mida sellest järeldada? Kui sul on nii palju kaotada, tuleb end paremini kontrollida ning samuti arvestada, et maailm on muutunud väga väikeseks – eelmistel aastatel poleks nii kaugel toimunud vahejuhtum kindlasti kodumaa meediasse jõudnud. See on Eesti ajaloos esimene nii-öelda ahistamisskandaal, kus võimukandja nii «vähese» peale tagasi astub, näidates sügavamat vastutustunnet.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht