See polnud Naistelehel esimene kord Viljalt (55) küsida, miks ta avalikkuse silme alt taandub ja psühholoogiale keskendub. «See pole avalik teema ja eeldab privaatsust,» oli varem olnud tema vastupalve. Nüüd aga kostub uudistes üle päeva, kui palju on Vilja seotud oma eksabikaasa, Keskerakonna karismaatilise eksliidri Edgar Savisaare rahaprobleemidega. Naine on ka mõistnud, et tema avaliku rolliga saab veel palju kodukandis ära teha, sestap kandideerib ta Reformiera­konna ridades Nõmmel.

Kui Naisteleht tema koduaeda jõuab, on justkui mingi trikiga aedlinna idüll vaat et liiga täiuslik. Puudelt langevad esimesed värvilised lehed. Vilja teise abikaasa ja suure armastuse, ooperilaulja Taimo tütar nopib viimaseid marju. Perenaine vaatab mõtlikult aknast välja. Sügisene loodus tuletab meelde, et kõik siin ilmas ongi selline – kaduv.

Vilja palub mõista, et ta ei taha minevikule keskenduda. Tema ainus soov on vaadata tulevikku ja olla õnnelik praegu. Ta on küll kursis Edgar Savisaare kohtulugude ja väljaütlemistega, kus mees kurdab, et Vilja sai lahutusega raha, tema kohtuasja. Naine ohkab ja ütleb, et ega mõni inimene muutu kunagi. «Ma tean, kes ta oli varem, ega ta nüüdki teistsugune ole. Pigem on tema arusaamised ja mõttemaailm süvenenud. Mina olen käega löönud. Mõelgu, mis ta tahab, see on tema arusaamine asjadest. Ma ei soovi sellega lihtsalt enam tegeleda. Kui me oleksime vara jaganud kohtu kaudu, oleks ta pidanud rohkem maksma. Aga ma ei puuduta seda teemat. Mulle oli tookord tähtis oma eluga edasi minna ja hingerahu saada. Ei hakka ka praegu enam temaga vaidlema. Milleks? Eks ta ise ole oma elu keeruliseks elanud, midagi pole teha,» räägib Vilja.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht