Lokkis juuste hooldusnipid

·          Leia juuksur, kellel on lokkis kiharate lõikamise koge­mus ja kes tunneb nende eripära. Krussis juuksed hoiavad hoopis teistmoodi kui sirged. Juba pikkuse vahe kuivade ja märgade kiharate vahel on muljet avaldav.

·          Lokkis juuksed on üks õrnemaid juuksetüüpe, seega tuleks neid kammida hellalt. Hari on nende suurim vaenlane, sest muudab juuksed kahuseks ja lõhub neid. Pusad tuleks lahti kammida laiade piidega kammiga. Alusta kammimist alati alt, nii võid olla kindel, et ei teki pusasid ja toiming ei lõhu juukseid.

·          Ära unusta kasutada spetsiaalselt lokkis juustele mõeldud vahendeid, mis toovad esile kiharate ­teks­tuuri ja niisutavad neid.

·          Igapäevane duši all käimine võib küll kuuluda sinu rutiini, kuid juukseid nii tihti pesta ei tohiks. Pese lokkis juukseid umbes kaks korda nädalas. Šampooni liiga tihe kasutamine viib kiharatest välja loomuliku niiskuse ja lokid muutuvad kuivaks ning hapraks.

·          Pärast pesu kuivata pea froteerätiku asemel pehme vana T-särgiga, et vältida kahusust ja pusasid. T-­särgi pehmus muudab juuksed siledamaks. Patsuta neist suurem vesi välja, ära hõõru tugevalt.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht