Märtsi alguses startivas saates püüab hüpnotisöör Maris Saar (30) teaduslike meetodite ja omaenda sisendusjõu abil viia hüpnoosiseisundisse nii armastatud staare kui ka lihtsalt inimesi tänavalt. Saatest käivad läbi näiteks Grete Klein, Arvo Kukumägi, Inga Lunge ja paljud teised.

Otse telekaamerate ees saab näha spektaaklit, mille käigus täidavad inimesed Marise juhtimisel uskumatuid ülesandeid. Ühe grupi liikmed suutis Maris panna unustama numbri «seitse» ja minetama võime sõrmi kokku lugeda, üks väga tuntud Eesti staar muutus aga koeraks. Purki on püütud ka mitme katsealuse teekond minevikku ja tulevikku.

Maris, kes tudeeris hüpnotisööriametit Londonis, lubab saate vaatajatele nii meelelahutust kui ka tõsisemaid teemasid: «Aitan inimestel vabaneda foobiatest, teen lavahüpnoose ja ajarännakuid nii lapsepõlve, eelmistesse eludesse kui ka tulevikku.»

 Võib kaotada kontrolli

Kuidas hüpnotisööri puhul aru saada, et tegu pole suvalise suliga? Kõige olulisem, leiab Maris, on usaldada oma sisetunnet ja küsida endalt, kas hüpnotisöör n-ö heliseb sinuga või sobib sulle keegi teine. Samuti tasub uurida, kas praktiseerija on läbinud vastava õppe ja üldse tohib selle alaga tegelda. «Hüpnoos, ka lavahüpnoos, pole niisama voodoo, mida igaüks etteantud sammudega praktiseerida võiks,» selgitab ta. Seal on omad nõksud, mida peab tegema ja tunnetama, et inimese heaolus veenduda. «Ravihüpnoosis ehk terapeutilises hüpnoosis on inimene pidevalt teadvusel, ta ei kaota kunagi kontrolli. Lavahüpnoosiga on veidi teine lugu – inimene on andnud nõusoleku, on aru saanud mu selgitustest, milline on protsess ja mis saama hakkab. Kaamerad on kogu aeg ümber, publik jälgib mängu. Ka lavahüpnoosi tehes ei kaota inimene teadvust, aga olenevalt sellest, kui alluv on keegi hüpnoosile, võib ta sisendusi väga hästi vastu võtta ja näiteks üks hetk täiesti uskuda, et on keegi teine,» selgitab naine.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht