Tabasalu Jalgpalliklubi treener Alan Arruda (36) on pidanud Eestit oma koduks juba üksteist aastat ja ütleb, et teisiti ei saakski – on ju siin kogu tema elu, pere ja töö. «Ma pole ka iial tundnud, et olen teistsugune. Et minusse suhtutaks nahatooni tõttu halvasti. Mitte kordagi!»

Alan sündis Petrópolises Rio de Janeiro osariigis, mängis poisikesest peale jalgpalli ja hakkas seda ala armastama. Ainus eesmärk oli saada – nagu paljudel Brasiilia lastel – professionaalseks jalgpalluriks. See tal ka õnnestus. «Unistasin saada Euroopa profijalgpalluriks ja mu unistus läks täide,» räägib mees, keda tema amet on viinud nii Ungarisse – seal oli ta neli aastat – kui ka Austriasse ja Soome.

Kui sportlast Soome klubisse kutsuti, mõtles Alan, et miks mitte, see oleks huvitav kogemus. Kui ta kohale läks, selgus, et see, mis esiti lubati, oli tegelikkuses poole võrra kahanenud. Alanile see ei sobinud. «Ma ei usalda inimesi, kes petavad, räägivad kõik suuremaks ja uhkemaks, kui tegelikult on,» selgitab mees, miks ta tookord Soomest tulnud pakkumise ära ütles ja võttis vastu hoopis ettepaneku hakata mängima Eestis, Nõmme Kalju klubis.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht