Mamlakat Nahangova sündis 1924. aastal perre, kus sirgus 11 last. Kuna pereisa suri varakult, jäi väikesel Mamlakatil helge lapsepõlv pooleli. Nii pidi ta üsna pisikese tüdrukuna puuvilla kogumisel kolhoosi emale appi minema. Selles kõiges polekski midagi tavatut, kuid hilisem suurriigi esitööline Mamlakat hakkas enda sõnul esimesena maailmas puuvilla noppima kahe käega ja sai päevaga kokku 70–90 kilo. Samal ajal korjasid täiskasvanud päeva jooksul ühe käega umbes
15 kilo.

Pikka aega ei uskunud keegi, et väike tüdruk suutis täiskasvanutest viis-kuus korda viljakam olla. Just sel põhjusel süüdistasid täiskasvanud tihti arvepidajat petmises ja arvasid, et too kirjutab Mamlakatile laest võetud numbreid. Kuna arve­pidaja väitis end ausalt käituvat, jälgisid täiskasvanud põllul tüdruku töötamist ja töövõtteid kullipilgul. Nad käisid põllul pikka aega tema kannul, ei uskunud oma silmi ja pobisesid isekeskis: «Tüdruk on kurjast vaimust vaevatud.»

1935. aasta alguses kuulis 11aastane Mamlakat Donbassi kaevuri Aleksei Stahhanovi lubadusest kaevandada kuue tunni jooksul rekordiliselt 102 tonni kivisütt. Selle peale lubas plikanääps päeva jooksul noppida 102 kilo puuvilla. Ajakirjanduse väitel olevat ta ulmelise lubaduse ka täitnud.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht