Pärast armastust Eestimaa vastu tuli Dagmari (35) ellu ka armastus eesti mehe vastu. Nüüdseks on ­Hamburgist pärit naine elanud siin juba kümme aastat, räägib vabalt eesti keelt ja töötab Soomaal Tipu looduskooli juhatajana. Pesa on ta koos oma kaasaga pununud Kõpu lähistele.

Esimest korda tuli Dagmar Eestisse vabatahtlikuna 17 aastat tagasi, et veeta aasta Soomaa rahvuspargis. Pärast seda suundus neiu ­Potsdami ülikooli geoökoloogiat õppima ja naasis – vahetustudengina Tartu ülikooli. Kolm aastat hiljem oli naine jälle tagasi sooviga Eestisse kaheks aastaks elama jääda. Ootamatult sai kahest aga kümme. «Ega ma seda plaaninud,» ütleb ta. «Suvel pärast minu vabatahtlikuteenistust tulin Soomaale, istusin koos kahe vabatahtlikuga, kes seal parasjagu olid, ja mõtlesime, et võiks luua koha, kuhu noored saaksid suvel tulla, natuke tööd teha ja loodust nautida. Tahtsime selleks maja osta, aga siis tuli mu kunagine mentor ja pakkus meile Tipu koolimaja. See sobis,» meenutab Dagmar, kuidas Soomaa teda tagasi on tõmmanud.

Naine korraldas koos sõpradega Tipu koolimajas neli nädalat töölaagrit, osales aktiivselt küla koosolekutel ja andis kohalikule elule hoo sisse. Vana lagunenud koolimaja asemel on nüüd looduskool, kus pakutakse tegevusi eri vanuserühmadele lasteaia­lapsest täiskasvanud loodussõbrani.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht