Kui Andrej Kiska (54) valiti 2014. aasta märtsis Slovakkia uueks presidendiks, rääkisid kohalikud ajalehed imestunult, et ei valimiskampaania ajal, hääletamiskasti juures ega valimisjärgsel ööl nähtud mehe kõrval tema abikaasat, riigi tulevast esileedit. Vahetult enne valimisi sõitis Londonist kohale ja veetis mitu nädalat Kiska kõrval hoopis tema 23aastane tütar Natália esimesest abielust.

Pärast valimistulemuste avalikustamist tänas Kiska, kel on eelmise abikaasa ­Máriaga ka poeg Andrej (sünd 1986), toetuse eest kõiki oma valijaid, kuid esijoones oma peret, eriti abikaasat, kes kahjuks polevat saanud sel rõõmuhetkel tema kõrval seista.

Majandusharidusega esileedi Martina Kisková ise on tunnistanud, et ei rõõmustanud sugugi, kui abikaasa teatas presidendiks kandideerimise kavatsusest. Kas abikaasade vahel puhkes koguni tüli või oli asi milleski muus, kuid Martina kolis tollal veel kahe lapsega (üheksa-aastane tütar ja viieaastane poeg) elama mõneks ajaks naaberriigi pealinna Prahasse. Naine olevat tahtnud säästa lapsi võimaliku vastu- ja laimukampaania eest. Veel märkis esileedi, et häbematud ajakirjanikud tungisid tema tütre klassiruumi, et midagi välja nuhkida. Sellest pääsemiseks pidaski presidendiproua vajalikuks otsida varju Tšehhimaalt.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht