Marième Faye (48) sündis kaheksalapselises paduusklikus peres. Tehnikakooli lõpetamise järel asus ta Dakari ülikoolis elektriinseneri ametit õppima. 22–23aastasena muutis neiu eluplaane aga saatuslik kohtumine 31aastase Macky Salliga. Kolm aastat hiljem jäi ta rasedaks. Pärast esimese lapse sündi jättis naine ülikooli pooleli ja otsustas pühenduda täielikult oma perekonnale ning lastele.

Marième pole oma valikut kunagi kahetsenud: «Kui mul sündis laps, kelle eest pidin hoolitsema, tundsin, et ei suuda täielikult õpingutele pühenduda. Suunasin kogu oma tähelepanu lapsele ja olin väga rahul. Kui kusagile dokumentidesse on vaja kirjutada minu elukutse, märgin sinna «koduperenaine».»

Ühes 2016. aastal antud intervjuus rääkis esileedi, et tema suurim kirg on lugemine. «Eilegi käisin raamatupoes ja ostsin romantilisi romaane. Tean, et see pole päris õige kirjandus, kuid mulle sellised raamatud meeldivad, ma lausa neelan neid,» jutustas Marième.

Ta on rääkinud ka sellest, mis talle ei meeldi: «Kõige rohkem häirib mind mõjuvõimuga kauplemine. Tihti väidavad mõned tegelased, et on presidendipaari lähedased tuttavad, ja kasutavad seda pettuse korraldamiseks. See häirib mind sügavalt ja teeb väga haiget.»

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht