Sambia esileedi sündis 2. juunil, kuid aastanumbriga täpset selgust pole. Kuigi Wikipedia väidab, et Esther Lungu on sündinud 1961. aastal, märgitakse ühes allikas ka aastat 1957. Õige peakski olema viimane, sest tänavu juunis saatis Sambia infrastruktuuri­minister esileedile sünnipäevaläkituse, milles õnnitles teda 60 aasta juubeli puhul.

Esther on pärit riigi Idaprovintsist, kus tema vanemad Agnes ja Island Phiri kasvatasid tütart katoliiklikus vaimus. Sellele vaatamata on nii Esther kui ka tema abikaasa Edgar Lungu (61) hoopis baptistid. «Kui me esimest korda kohtusime,» rääkis üle 30 aasta tagasi abiellunud naine, «oli Edgaril ühinenud kiriku lauluraamat ja minul katoliiklik katekismus, kuid me leidsime ühise pinnase hoopis baptistlikus usus.»

Nooruses oli Esther soovinud esialgu saada medõeks, et elusid päästa. Enda sõnul ei tahtnud ta näha inimesi haiguste käes piinlemas. Samas sai ta üsna pea aru, et ei suuda haigetega rahulikult ega närveerimata tegeleda, mistõttu otsustas õppida hoopis sekretäriks. Naise esimene töökoht sekretärina oli Sambia ühe kuulsama laulja Lazarus Tembo juures, kes oli vahepeal ka kultuuriministri asetäitja.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht