Jeannette Kagame (55) on lõpetanud Rwanda ülikooli tehnoloogiakolledži ning tal on kraad äri- ja juhtimisteaduse alal. Paul Kagamega abiellus ta 1989. aastal. Enne seda oli mees palunud sugulastel soovitada endale naisekandidaati ja nii kerkis perekonsiiliumi ettepanekul esile ­Jeannette, kes elas tollal pagulasena Keenia pealinnas Nairobis. Paul sõitis Keeniasse, tutvustas end Jeannette’ile ja veenis naist teda Ugandas külastama. Kuna tollal oli Rwanda eluohtlik, valisid paljud elu­paigaks mõne välisriigi.

Jeannette oli sellal seotud välismaal tegutseva Rwanda Patriootliku Rindega, mille üks juht oligi Paul ja mis nägi vaeva, et Rwandas võimule saada. Naine tegeles põgenike abistamise ja nende tagasiviimisega kodumaale. Jeannette suhtus Pauli suure austuse ja lugupidamisega, ka Paul oli naisekandidaadiga rahul ja nii peetigi pulmad.

1990. aastatel sündis perre neli last. Neist vanemad, poeg Ivan (sündinud 1990) ja tütar Ange (sündinud 1993), õppisid turvakaalutlustel välismaal. Ka nooremad pojad Ian ja Brian saadeti õppima Ameerika Ühendriikidesse, kuigi olukord Rwandas enam nii ohtlik polnud. Riigi esipaar ei tahtnud, et ajakirjandus lapsi ahistama hakkaks.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht