Selliste küsimuste peale ju enam tagasiteed ei ole!» puhkeb juba aastaid «Prillitoosi» heategevusprojekte vedanud Reet naerma ja jätkab: «Eakad inimesed on väga altid kuduma, käsitöö tegemine on nende jaoks suhtlemise ja olemise viis.»

Nii panidki Reet ja tema meeskond ka sel aastal pead kokku ning kaalusid-­nuputasid, kellele seekordne heategevusprojekt suunata. Sündis ühine otsus: tänavuaastane üritus tuleb varasemast veidi erinev. Toetusprojekt kannab nime «Soojalt ja südamest». Selle nime nuputas välja naine ise. «See kõlas minu meelest nii hästi!» naeratab saatejuht rahulolevalt.

 

Soojalt ja südamest

Mis mõttele tuldi?

«Seekordne üritus on suunatud paljulapselistele peredele,» avaldab Reet. «Olen kuulnud, et lastekodudes on jõulude paiku igasuguse abiga hästi. Paljulapselised pered seevastu on majanduslikult üsna kehvas olukorras.»

Teistmoodi on see, et tänavu ei jagata kingitusteks ainult sokke ega muid kudumeid, vaid idee on laiem. «Kuna talved on viimastel aastatel nii ebamäärased, praegugi on ju õues soojakraadid, mõtlesime, et äkki teeks sel aastal teistmoodi üleskutse. Ootasime kingitusi, mille peamine nõue oli, et need oleksid tehtud oma kätega.»

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht