KAITSE KODU VARASTE EEST

Soovitusi jagab politsei- ja piirivalveameti Ida-Harju politseijaoskonna piirkonnavanem Helen Kommussaar.

Ikka ja jälle reklaamitakse omi puhkuseplaane sotsiaalmeedias. See annab varastele suurepärast teavet, millal on plats sissemurdmiseks puhas. Isegi kui su enda sõbralisti kuuluvad tõesti üksnes ausad ja seaduskuulekad inimesed, võib postitus muutuda nähtavaks ka võõrastele, kui keegi selle meeldivaks märgib või omalt poolt kommenteerib. Pealegi omatakse sotsiaalmeedias sageli väga laia tutvuskonda – sinna kuuluvad lisaks perele ja sõpradele veel sajad inimesed. Iial ei tea, keda neist kannustab tõsine rahamure tegema valesid otsuseid. Pole harvad needki juhtumid, kus sissemurdjaks osutubki kannatanu enda tuttav.

Sulge kindlalt uksed, aknad, väravad. Tugev uks ja korralik lukk on abiks. Mida raskem on kurikaelal ligi pääseda, seda väiksem on tõenäosus, et ta seda teeb.

Palu naabritel oma kodul silm peal hoida. Kortermaja puhul teavita trepikoja rahvast, et lähed ära ja kellelgi pole põhjust sel ajal su ukse kallal asjatada. Palu naabritel ka oma postkasti tühjendada. Kui elad eramajas, teavita puhkuseplaanidest kõrvalmaja elanikke.

  Valvesignalisatsioonid ja turvakaamerad on head abimehed sissetungija tuvastamiseks ja tabamiseks. Kui oled aga võõraste pilkude kaitseks kodu ümbritsenud kõrge heki või aiaga, ei paista tänavale ka see, kui õuel tegutsevad kahtlaste plaanidega tegelased.

Korja enne minekut õue pealt kokku tööriistad, jalgrattad ja muu kraam, mis võib pikanäpumeestele huvi pakkuda.

Hoiusta väga hinnalisi ehteid, väärtuslikke esemeid ja olulisi dokumente pikemal äraolekul varahoidlas.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht