Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni (39) abikaasa Brigitte Marie-Claude Macron on oma mehest veidi enam kui 24 aastat vanem ehk 64aastane. Nad kohtusid ­Amien­si keskkoolis, kus tulevane president oli õpilane ja Brigitte õpetas prantsuse keelt. Emmanuel armus õpetajasse ega häbenenud naisele oma tundeid tunnistada. Ta ütles 17aastaselt Brigitte’ile: «Mida sa ka ei teeks, ma abiellun sinuga nagunii.» Sellest lubadusest pidas mees ka kinni.

Intervjuus ajakirjale Elle rääkis Brigitte, et nende huvi teineteise vastu tekkis ühe näidendi proovide ajal – naine oli ka näiteringi juhendaja. «Kirjutasime reede õhtuti käsikirja. Juba laupäevast alates hakkasin järgmist reedet ootama,» tunnistas naine. «Ma ei saanud aru, miks see nii oli. Mulle tundus see pöörane!»

Sel ajal (aastani 2006) oli Brigitte abielus pankur André-Louis Auzière’iga ja kasvatas kolme last. Suhe Emmanueliga algas ajal, kui poiss oli vaid 15aastane. See on Prantsusmaal vanus, millest alates võib alaealisega tema nõusolekul vahekorda astuda (nt Eesti seaduste järgi on see vanus 14). Esileedi on siiski kinnitanud, et neil polnud Emmanueliga füüsilist suhet ajal, kui poiss oli veel alaealine.

Naine on ka tunnistanud, et suhtus alguses juttudesse nende suure vanusevahe kohta väga valulikult, kuid hiljem otsustas oma suu kinni panna ja oodata, kuni kõlakad lõpevad. «Meie vanusevahe on üle 20 aasta, kuid sel pole tähtsust. Kui ma poleks niisugust otsust langetanud, oleksin oma elu hüljanud. Olin oma lastega õnnelik, kuid samal ajal tundsin, et kusagil on olemas armastus, mis teeks mind väga õnnelikuks,» rääkis esileedi. Samas tunnistas ta, et tegi noore mehega suheldes oma lastele palju haiget.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht