Saksa filoloogist esileedi Agata ­Kornhauser-Duda (45) on pärit keele- ja kirjandusteadlaste perekonnast. Tema isa Julian Kornhauser on kuulus juudi päritolu luuletaja, kirjanik, kirjanduskriitik ja tõlkija. Naise ema Alicja Wojna-­Kornhauser on poola filoloog. Ka esileedi vend, kirjandusteadlane ja ülikooli õppejõud Jakub Kornhauser kirjutab ilu­kirjandust ja tõlgib.

Agata töötas alates 1998. aastast saksa keele õpetajana ühes Krakówi gümnaasiumis. Kooli direktor märkis, et naine puudus oma abikaasa Andrzej Sebastian Duda (45) valimiskampaania ajal töölt vaid ühe päeva. «Keegi ei usu seda, kuid mul on tõendid,» kinnitas direktor. «Agata Duda on erakordselt vastutustundlik, õiglane ja enda suhtes nõudlik inimene. Ta on selline ka suhtlemisel noorte ja kolleegidega. Samal ajal on ta ka lõbus ja naljalembene. Teda armastavad väga nii meie õpilased kui ka õpetajad.»

Pärast abikaasa presidendiks valimist ei lahkunud naine koolitöölt enne õppeaasta lõppu, sest soovis ise oma õpilased suvepuhkusele saata. Vestluses ajakirjanikega märkis Agata, et tal on väga kahju, et ei saa enam õpetajana jätkata. «Olin siin 17 aastat, armastan seda kooli,» kinnitas ta.

Selles koolis õppis muide omal ajal ka tema abikaasa, naine ise on lõpetanud ühe teise Krakówi keskkooli.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht