Pedro Pablo Kuczynski (79), keda kutsutakse sageli lühendiga PPK, võitis 2016. aastal presidendivalimised ülinapilt, kogudes 50,1% häältest. Tema vastaskandidaat, 40aastane Jaapani päritolu Keiko Fujimori sai 49,9% häältest. Kui Keiko oleks vaid veidi rohkem hääli saanud, oleks praegu Peruul esileedi asemel hoopis esihärra.

Praegune esileedi Nancy Ann Lange de Kuczynski (63) ilmus Peruu avalikkuse ette 2011. aastal, kui ta abikaasa esimest korda Peruu presidendiks kandideeris. Tollal Kuczynskil edu ei olnud, kuid Nancy hakkas oma abikaasat üritustel üha sagedamini saatma ja temast räägiti ka ajakirjanduses. Eelmise aasta valimiskampaania ajal nähti naist oma abikaasa kõrval juba tunduvalt tihemini.

Nancy abi ja toetust valimiste-eelsel ajal on tunnustanud ka nüüdne president ise. PPK kirjutas kohe pärast ametisse valimist Twitterisse õrna ja liigutava läkituse: «Suur tänu ka sulle, kallis Nancy, selle eest, et oled mind abistanud oma jõu, mõistuse ja kiindumusega.»

Esileedi on avalikel üritustel alati seisnud diskreetselt oma abikaasa selja taga ja toetanud teda n-ö kõrvalt. Ta pole kunagi trüginud esiplaanile või nõudnud endale suurema tähelepanu osutamist. Nancyle ei meeldi ajakirjandusega suhelda ja kui ta seda teebki, püüab ta vältida poliitilisi teemasid. Kõige selle tõttu erineb naine tunduvalt Peruu eelmistest esileedidest. Kohe presidendiametisse saades teatas PPK, et esileedi ei saa endale ametlikku bürood ja rahastab oma tegevust isiklikest vahenditest.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht