Võta mahukas pott

Pott peab olema suur ja soovitatavalt kõrge, sest makarone tuleb keeta rohkes vees. Itaalia kokk ja pasta-meister Antonio Carluccio soovitab võtta 100 grammi makaronide kohta ühe liitri vett. Kui vett saab liiga vähe või pott on koguse kohta liiga pisike, katkeb makaronide sissevalamisel keemisprotsess ja läheb aega, kui vesi jälle vulisema hakkab. Selle tõttu hakkab ­pasta kokku kleepuma. Suur pott on hädavajalik spagettide puhul, pikkade nuudlite toppimist väikesesse keedunõusse peetakse lausa kulinaarseks kuriteoks.

 

Aja vesi keema

Vesi peab minema korralikult keema, nii et ikka nähtavalt muliseks. Pärast soola ja makaronide lisamist ning kiiret esimest läbisegamist pane korraks pajale kaas peale, et vesi võimalikult kiiresti uuesti keemispunkti saavutaks. Nagu juba öeldud – kui pott on parajalt suur, jätkub keemine peaaegu kohe. Seejärel võid potilt kaane maha võtta.

 

Ära koonerda soolaga

Rahustuseks tervisespetsialistidele: makaronid ei ima ennast soola täis, suurem osa sellest jääb keeduvette. Sool aitab kaasa sellele, et pasta pind jääks struktuurne ega muutuks siledaks või libedaks. Soovitatav kogus on liitri kohta kuni kaks teelusikatäit. Leidub kokki, kes väidavad, et pasta-keeduvesi peaks maitsema nagu Vahemeri. Nii et meki ja pea meeles, et Vahemeri on meie Läänemerest ikka tublisti soolasem.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht