Suvel kehtib reegel: vähem on parem. Ära mata oma nahka paksu meigikihi alla, mis kipub vähegi soojema ilmaga nahakurde rõhutama. Suvine jumestus võiks olla kerge ja kaua vastu pidada ka soojema ilmaga. Vunki saad juurde lisada erksate silmapliiatsite ja huulevärvidega.

Nägu

Kaitse nahka päikese eest. ­Kasuta õlivaba näokreemi ja ära unusta päikesekaitse­kreemi, kuna see hoiab ära enneaegsete kortsukeste ja pigmendilaikude tekke. Jahedus UV-kiirgust ei blokeeri. Kui nahk on rasune, kasuta matistavat aluskreemi ehk primer’it. See ei lase näol läikima hakata ja jumestus püsib kauem paigal. Primer’it kantakse peale pärast näokreemi ja enne jumestuskreemi.

Jäta paksud jumestuskreemid kõrvale. Suvel kasuta pigem BB-kreeme, mis on kerged. Kui sul BB-kreemi ei ole, võid jumestuskreemi hulka segada pisut näokreemi ja niimoodi seda õhemaks muuta. Kasuta valgustpeegeldavat peitepulka, mis katab silmade all oleva tumeduse ja annab erksust juurde. Paksema peitekreemiga võid katta kergemad iluvead, mida BB-kreem ei eemaldanud.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht