Ainult õpilaste pärast Veronika (29) avaldust teele ei pannud. Rohkem huvitas teda võimalus ennast proovile panna. Naine andis endast märku siiski viimasel minutil, sest arvas, et asjatult ei tasu ka postkasti risustada.

«Plaanisin algselt teha video, kus ma oleksin liikuvate kaadrite abil oma mitmekülgsust näidanud. Justkui minireklaam minust, mis olnuks ühe võttega üles võetud, aga hästi liikuva pildiga. Paraku ei jõudnud ma selle teostamiseni,» räägib õpetaja.

Nii otsustaski Veronika lõpuks kodukootud video kasuks, sest hing ei andnud rahu. Ei kulunud palju aega, kui naine kutsuti uudistemajja vestlusele. «Üks asi on stuudiot ja tehnikat näha, aga siis märkad, et varjus istuvad Liisu Lass ja Marite Kallasma. See lõi ikka täitsa rivist välja,» meenutab ta esimest külaskäiku. Veronika sõnul ei jätnud ta endast väga head esmamuljet – mõte kiilus prožektorite valguses nii kinni, et isegi sõna «päike» ei tulnud üle huulte. «Lonkisin hiljem Tartu maantee poole. Helistasin sõbrannale ja ütlesin, et tore kogemus küll, aga sinna see ka jääb,» kirjeldab ta toonast kurbust hinges. Õnneks märkasid kogenud silmad kohmakast algusest hoolimata Veronika telegeeni ja naine kutsuti endalegi üllatuseks järgmisesse vooru.

Katsed olid põnevad. Iga kord mõtles telerahvas kandidaatide tarvis mõne uue vembu välja. Kuigi käigu pealt leiutamine ei ole naise kõige tugevam külg, tegi ta ülesanded vapralt ära. Ent mida ring edasi, seda suuremaks kasvas pinge ja soov koht endale napsata. «Kui ma oleks lõpus näinud kedagi teist enne mind sama ülesannet lahendamas, poleks vist närv vastu pidanud,» tunnistab värske ilmateadustaja ausalt.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht