Kui tallinlanna Anneli Sander aastaid tagasi pangalaenu abil kodu ostis, sõlmis ta ka kodukindlustuslepingu. «Ega muidu ju pangast laenu antagi,» märgib ta. «Samas on kodukindlustus ikkagi väga hea seljatagune juhuks, kui tõepoolest peakski midagi juhtuma,» selgitab naine, miks tema arvates on kindlustuslepingu sõlmimine igal juhul hea otsus. Kindlustusmakse hakkas Anneli arvelt maha minema püsikorraldusega ja nõnda ei pidanud ta igapäevaselt rohkem kindlustusele mõtlemagi.

Ühel päeval tegi ta oma kodus sülearvutiga tööd ja rüüpas kõrvale karastusjooki. Joogiklaasi lauale pannes käsi aga vääratas ja järgmisel hetkel oli klaviatuur kleepuva vedelikuga üleujutatud. «Muidugi kiirustasin kohe arvutit kuivatama ja tegin kõike, mida targemad pead soovitasid, kuid hirm oli ikkagi suur. Kartsin arvutisse salvestatut kaotada, lisaks oli minu tollane arvuti ka üsna kallis,» tunnistab Anneli.

Õnneks meenus talle, et kodu ostes sai sõlmitud ka koduse vara kindlustus. Järgnes kiire kõne kindlustusseltsile ja naise suureks rõõmuks selguski, et kindlustus hüvitab tekkinud kahju ning sedapuhku õnnestub ootamatutest väljaminekutest, mis uue arvuti ostmisega kaasneksid, pääseda.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht