Kui Anete (28) tänaval vastu tuleb, ei oska keegi aimata, et pisike tikk-kontsadel kõpsutav kaunitar on müstik ja maag. Maiste tõlketööde ja tegemiste juurest on elu suunanud ta alatihti müstilise maailma poole, sest esoteerika on naist kogu aeg köitnud. Tema põhitöö ongi praegu ennustamine tarokaartide abil, astroloogiliste horoskoopide koostamine ja unenägude teadliku vaatamise kaudu info hankimine.

Haigus tuleb õpetama

Oma anded avastas Anete väga varakult, kuid arendama hakkas neid alles ülikoolis õpingute ajal. Naine näeb ja teab, kuidas märke lugeda. «Inimesed küsivad peamiselt raha ja armastuse kohta. Sama duaalsus – spirituaalsus versus materiaalsus – esines juba mu lapsepõlvemängudes. Need kaks teemat on sama asja eri küljed,» ütleb ta. Peamiselt käivad müstiku juures naised, kuid viimasel ajal on ka meestel tarokaartide ja astroloogia vastu huvi tekkinud.

Mõnikord nõustab Anete inimesi tervise teemadel, kuid ütleb kohe, et ravitsemine pole siiski tema eriala. «Näen või tunnen ära, mis koht inimesel valutab, mis on organismis valesti, kuid inimene ise on see, kes saab ennast terveks ravida. Haigus tuleb inimest alati õpetama, seega on minu ravitsemine pigem püüd aidata mõista seda, mida inimene peab õppima,» on naine kindel, et sellises olukorras pole tal vaja sekkuda.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht