Mitmenaisepidamine kuulub islamistliku Nigeri traditsioonide hulka ja see­tõttu on ka president ­Mahamadou Issoufoul kaks naist. Kõigepealt sai tema kaasaks Aïssata Issoufou Mahamadou, seejärel ka Malika Issoufou Mahamadou. Peale selle, et mõlemad on presidendi seaduslikud abikaasad, sünnitanud talle kokku vähemalt neli last ja täidavad võrdselt presidendiproua ülesandeid, on neil palju muudki ühist.

Naised on pärit väärikatest ja suursugustest perekondadest, Aïssata olevat koguni sinivereline. Mõlemad on õppinud nii kodu- kui ka välismaal mitmes kõrgkoolis ja omandanud korraliku hariduse. Malika on pääsenud koguni Aafrika kümne harituma esileedi edetabelisse ja ega Aïssatagi esikümnest kaugele jää.

Mõlemad osalevad ka poliitilises tegevuses ja kuuluvad presidendi juhitava partei liikmeskonda. Esileediks tõustes sai kumbki endale isikliku humanitaar­organisatsiooni, mida juhtida. Nad on ka mitme Nigeri organisatsiooni ja ürituse patroonid, võtavad aktiivselt osa rahvusvahelistest nõupidamistest ja teevad koostööd välisriikide samalaadsete organisatsioonidega.

Aïssata ja Malika kohta on kirjutatud, et nad on diskreetsed, aga ka hüper­aktiivsed ega jäta ühelgi võimalusel oma töid-tegemisi ega poliitilisi eesmärke tutvustamata. Esileedidega kaasnevad alati ka rõõmsad naeratused, kätlemised, embamised.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht