Nigeeria president ­Muhammadu Buhari (74) abiellus oma esimese abikaasaga 1971. aastal ehk ajal, kui ta järgmine abikaasa ja praegune esileedi Aisha (46) oli alles mõne­kuune. Nüüdse riigipea esimene abikaasa Safinatu Yusuf sai samuti mõnda aega presidendiproua positsiooni nautida. Nimelt juhtis Buhari riiki ka aastatel 1983–1985. Safinatu sünnitas oma mehele viis last, kuid see ei päästnud teda lahutusest: abielu lõppes 1988. aastal. Sellele vaatamata jäid endised abikaasad normaalselt suhtlema kuni 2006. aastani, kui Safinatu suri diabeedist põhjustatud komplikatsioonide tõttu. Presidendi ja Safinatu esimene tütar Zulaihat jättis elu 2012. aastal kaks päeva pärast beebi sünnitamist, põhjuseks sirprakuline aneemia. Ka presidendi esimesest abielust pärit poeg Musa on surnud.

Uue abikaasa võttis Buhari juba järgmisel aastal pärast lahutust, abielludes 1989. aasta detsembris Aisha Haliluga, kes oli tollal kõigest 18aastane.

Kuigi on räägitud esileedi ametikoha kaotamisest, pole Nigeeria president seda seni veel teinud. Aisha tegutseb esileedi kontoris edasi, aga eelistab end nimetada mitte esileediks, vaid presidendi abikaasaks või proua Buhariks.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht