Hage Gottfried Geingob valiti Namiibia uueks riigipeaks 2014. aasta novembris, ametisse asus ta märtsis 2015. Valimistest inauguratsioonini jäänud ajavahemikku sattus kaks olulist sündmust, üks kurb ja teine rõõmus. Detsembris suri Hage ­Geingobi esimene, lahutatud abikaasa Priscilla. Veebruaris võttis Geingob aga uue naise – Monica Kalondo.

Namiibia president oli enne Monicat olnud kaks korda abielus. Kõigepealt abiellus ta 1967. aastal ameeriklanna Priscilla Charlene Cashiga, kes sünnitas mehele tütre Nangula. Pärast selle suhte lõppu oli Geingob 15 aastat abielus kohaliku ärinaise Loini Kandumega, kellega tal on kaks last: poeg ja tütar. Meedia teatel on presidendil viis last, mis tähendab, et kaks last on sündinud väljaspool abielusid.

2014. aasta lõpus suri presidendi esimene abikaasa Priscilla 69aastasena vähki. Naist tunti rohkem Aunty Patty või Meme Niilonga nime all (niilonga tähendab kohalikus keeles kõva töörügajat). Tütar Nangula iseloomustas oma ema ülivõrdeis: «Teda jäädakse mäletama põlvkondade emana ning tõe ja õigluse kartmatu kaitsjana.» Patty kodumaja väisas leina puhul ka eksabikaasa Hage Gottfried, kes olevat ajakirjanduse kinnitusel olnud silmanähtavalt murtud.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht