Naerujoogal on tegelikult sügav sisu,» ütleb Merle, kes ka ise on naerujoogat harrastanud alles paar aastat. «Tutvusin sellega ühel Haapsalu joogafestivalil ja armusin kohe. Juba esimene tund mõjus täieliku restardina, patareid said põhjalikult laetud!» sõnab ta.

«Kui palju sina päeva jooksul südamest naerad?» küsib treener igalt uuelt tulijalt. «Inimesed kipuvad naermise täiesti ära unustama. Kui laps naerab keskmiselt 300–400 korda päeva jooksul, siis kõige rõõmsameelsemadki täiskasvanud keskmiselt ainult 15 korda. Samal ajal teame me kõik, kui hästi ja positiivselt mõjub naer nii füüsilisele kui ka vaimsele tervisele. Naermine aitab üle elada raskeid eluperioode, kuidas see muudab halli argipäeva värvilisemaks. Naerul on paljude haiguste korral ka paranemist toetav mõju.»

Naerda võib ka käsu peale

Naerujooga idee rajaneb teaduslikul tõsiasjal, et organism ei tee vahet kunstliku ega tegeliku naeru vahel – inimene saavutab sama füsioloogilise ja psühholoogilise efekti. Merle sõnul ühendab eriline harjutuste kombinatsioon endas naermise ja joogaliku pranayama-hingamise. «Mida naerujooga meile annab? Ennekõike rohkem hapnikku – naerdes organism hingab ja hapnikuvarustus paraneb. Teaduslikult on tõestatud, et pärast pooletunnist naeru langeb kehas stressihormooni kortisooli hulk märgatavalt. Usin harrastaja saab naerujoogas ka piisavalt liikuda. Olen ise mõõtnud, et teen trennipäevadel 12 000 sammu,» ütleb naine.

Naerujooga vabastab treeneri sõnul negatiivsetest mõtetest ja aitab saada kontakti sügaval asetseva mina ja sisemise lapsega. «See aitab naerda olukordade üle, mis varem tekitasid stressi või viha. Kui su elus juhtub midagi ja sa suudad selle üle naerda, võtab see situatsioonilt kogu jõu ja see ei kontrolli enam su elu,» kirjeldab Merle.

Kuidas tõsised ja väärikad vanadaamid naerma panna? Et õhkkond vabaks ja lõbusaks saada, teeb treener alati oma uutele tulijatele tutvustusringi. Igaüks saab vabalt fantaseerida, kes ta tegelikult olla tahaks. Nii tulebki välja, et üks vanaproua tahaks olla kloun, teine loomaaias talitaja. Väga paljud aga on unistanud hoopis baleriini elukutsest. Merle ise oli unistustes loomulikult tsirkuse direktor.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht