Loomulikult on Svetlanagi olnud abikaasale toeks kampaaniaüritustel ja saatnud teda hääletusjaoskondades, osalenud heategevusballidel ja võtnud osa pidulikest õhtusöökidest, kuid esikohale on naine alati seadnud iseenda. See on ilmnenud ka kohtumistel maailma juhtivate poliitikutega. Näiteks kui Montenegro president Filip Vujanović külastas koos abikaasaga Vatikani ja kohtus paavst Benedictus ­XVI-ga, avaldati ajakirjanduses foto, millel polnud esiplaanil mitte president Filip, vaid hoopis kaasa Svetlana.

Seni on selle riigi esileedide alla loetud ka asepresidendi, peaministri ja parlamendi esimehe naisi. Montenegro on olnud iseseisev napilt üle 11 aasta, mille vältel on riigil olnud üks ja sama president – Filip Vujanović. Tema abikaasa, kevadel 60aastaseks saanud Svetlana Vujanović on septembris 63. sünnipäeva tähistava presidendiga olnud abielus juba enam kui 37 aastat.

Kuna Filip Vujanović sai presidendiks tegelikult juba 2003. aastal ehk enne Montenegro täielikku iseseisvumist (tollal kuulus Montenegro ühe osana Serbia ja Montenegro liitriiki), on Svetlana ­Vujanović täitnud presidendiproua kohuseid juba enam kui 14 aastat. Ta sai 2006. aastal iseseisva Montenegro esimeseks esileediks. Võib täiesti uskuda, et Svetlana peab talle määratud esindusfunktsiooni igavaks ja tüütuks, kuna ta on seda täitnud väga pika aja jooksul, mistõttu ta on pigem keskendunud enda karjäärile. Ka lapsed pole takistuseks osutunud, sest kõik on juba täisealised.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht