Moldova praegune esipaar sai kokku Chișinău maaülikoolis. Igor ja Galina elasid samas ühiselamus ja olid juba teineteist märganud, kuid mõistsid lõplikult, et sümpaatia on vastastikune, 1995. aastal ühes tudengipulmas. Nad saabusid sinna eraldi, kuid lahkusid juba käsikäes. Nii sai esmakursuslasest Galjast ja kolmanda kursuse üliõpilasest Igorist paar. Nädal hiljem mindi järgmisesse tudengipulma juba üheskoos.

Et naise silmis oma väärtust tõsta, õppis Igor kitarri mängima ja hakkas oma tulevasele abikaasale laulma. Suhted noorte vahel arenesid kiiresti, kuid kokku kurameeriti üle nelja aasta, enne kui otsustati abielluda. Kuidas ja kus Igor naise kätt palus, jutustas ta ajakirjandusele ise: «Juhtus nii, et määrasime väga tihti kohtamisi keskpargis. See oli meie kokkusaamispaik. Ükskord otsustasin, et Chișinăus pole paremat kohta, kus talle ametlik abieluettepanek teha. Närveerisin väga, kui neid sõnu laususin. Õnneks nõustus Galja pikemalt mõtlemata minu naiseks saama. Pulmad pidasime maal minu vanemate juures, Moldova kõige imelisemas paigas – Sadova külas. Kõigi järgnevate aastate jooksul pole ma kunagi oma tollast valikut kahetsenud. Galina on kinkinud mulle pojad, oma ustavuse ja armastuse.»

Peres kasvab kolm poega. Kõige noorem, Nicolae sündis alles 15. jaanuaril 2015. Mitmes intervjuus on president siiski tunnistanud, et sooviks perre ka tütart. Lisaks on Igor mitmes usutluses tänanud oma perekonda, eeskätt abikaasat moraalse ja psühholoogilise toetuse eest, mida ta vajas eriti valimiskampaania ajal.

Ajakirjanduses on räägitud, et Dodonite pere veedab vaba aega aktiivselt, enamasti värskes õhus: käiakse laste­väljakutel, sugulaste juures maal või turismireisidel. Igoril ja Galinal olevat ühesugused hobid – mõlemad armastavad suusatada ja kala püüda.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht