Foto: Ragne Värk

Põnevad köögiviljamäärded

Kui sa kuulud nende hulka, kes eelistab vorsti või juustu asemel saiale määrida mõnd taimset möginat, pista kasvõi proovimise mõttes korvi uued Green Story köögiviljamäärded.

Valikus on neli maitset: kikerherneste, pipra ja mustade köömnetega, päikesekuivatatud tomatite ja jõhvikatega, grillitud suvikõrvitsa ja karriga ning grillitud baklažaani ja tomatiga. Tuleb öelda, et kõik need maitsevad kui isetehtud. Tasub proovimist, meie kiidame!

Foto: Ragne Värk

Õhtusöök otse restoraniköögist

Tahad teada, kuidas valmib restoranitoit ning millised pinged valitsevad köögis? Nüüd on sul võimalus seda kogeda, sest Pärnus asuva Rannahotelli restorani peakokalaud avatakse keset kööki! Restorani peakokk Herkki Ruubel valmistab viiekäigulise õhtusöögi otse sinu silme all, teenindab laudkonda personaalselt ja räägib, millest ning kuidas toidud on valmistatud. Kogu menüüs on esikohal kohalik tooraine. Täpsem info www.rannahotell.ee.

Foto: Ragne Värk

Eesti toidu kuu

September on kuulutatud Eesti toidu kuuks. Kogu sügiskuu jooksul saavad huvilised külastada mitmesuguseid toiduüritusi ja tutvuda Eesti maitsetega põllult, merest, metsast, koduhoovidest ning ka restoranidest. Tänavu juba neljandat korda toimuv üritus pälvib iga aastaga üha rohkem tähelepanu – tee sinagi külaskäik kas kukeseenefestivalile, väisa lõikuspidu, uudista meefestivalil parimaid saadusi või täienda end piimandusmuuseumi töötubades. Kus ja millal see kõik täpsemalt toimub, leiad ürituse veebilehelt eestitoit.ee.