Lahe õhtu kaheksale

Viru hotellis asuv tex-mex-restoran Amarillo on välja tulnud uudse ja vahva elamusõhtusöögi formaadiga «The Table». Lühidalt tähendab see seda, et iga reede ja laupäeva õhtul kell kaheksa saavad õhtu­söögilaua taga kokku kaheksa inimest – olgu selleks siis juba ­tuttav seltskond või hoopis võhivõõrad, et üheskoos nautida kolmekäigulist menüüd, mõnusat joogipoolist ja ettekandja-­meelelahutaja poolt korraldatavaid üllatusi. Proovisime järele ja tõesti, muhedat meelelahutust jätkub kogu õhtuks ning kõht on täis ka veel järgmisel päeval. Lauda saab reserveerida aadressil viru.reservation@sok.fi.

Foto: Tootja

Proovi Saaremaa maitseid

Järgmisel esmaspäeval, 3. septembril stardib traditsiooniline «Saaremaa restoranide nädal». Tänavu lööb ettevõtmises kaasa 12 restorani ja loomulikult lubavad kõik osalejad pakkuda head-paremat kohalikku kraami. Menüüdes on hõrgutisi traditsioonilistest Saaremaa kala- ja lihatoitudest kuni kuusevõrse­kreemini, ka kõikvõimalikud sügisannid on erimenüüdes rikkalikult esindatud.

Nädala jooksul pakuvad osalevad toidukohad kahekäigulisi lõunasööke hinnaga 10 eurot inimene (kell 12.00–15.00) ja alates kella kuuest õhtul kolmekäigulisi õhtusööke hinnaga 18 eurot inimene. Lisainfo: saaremaatoidufestival.ee/saaremaa-restoranide-nadal

Foto: Heikki Avent

Küsi kauplustest väärt talutooteid

Möödunud nädalal jõudis finaalini konkurss «Parim talutoit 2018», mille üldvõitjaks pärjati Männiku talu lambapiimajogurt. Kokku oli võistlustules 52 talutoodet, muu hulgas sai näha näiteks värvi­kirevaid marineeritud vutimune, mustasõstra-piparmündi­sorbetti ja mitut sorti praejuustusid.

Peale parima talutoidu üldvõitja tunnustati kaheksa ala­grupi võitjaid:

  • Parim valgutoode 2018 – suitsutatud vutimunad (Põhja-Eesti Vutifarm)
  • Parim jook 2018 – vürtsikas õunajook (Piesta Kuusikaru talu)
  • Parim juust 2018 – Andre Excellent 18 kuud (Andre juustufarm)
  • Parim piimatoode 2018 – lambapiimajogurt (Männiku piimalambad)
  • Parim pagaritoode 2018 – Luuri-Jüri rammupäts (Kaarli talukaup)
  • Parim tervisetoode 2018 – kooritud kanepiseemned (Tammejuure talu)
  • Parim maius 2018 – mustasõstra-piparmündisorbett (Maias Viiking)
  • Parim lisand 2018 – vürtsikas lihamoos (Rebaseonu.ee)