Lihtsalt paigaldatav konvektor

Konvektor ehk elektriradiaator töötab konvektsiooni põhimõttel soojenedes tõuseb õhk üles, toas tekib sooja-külma õhu ringvool ja ruum saab kiiresti soojaks. Selline kütmisviis sobib kõikidesse elamistesse.

Konvektorit valides tuleks arvesse võtta köetava ruumi suurust, optimaalne on umbes 100 W ühe ruutmeetri kohta. Mõelda tasuks ka kütteelemendile. Traadist kütteelement on küll soodsam, kuid kuivatab rohkem õhku. Metallplaadist kütteelement on ohutum ja ka pikema elueaga. Ostmisel on oluline jälgida, et konvektoril oleks termostaat. See on tähtis kahel põhjusel: ühest küljest on termostaat vajalik, kuna lülitab seadme välja, kui toa temperatuur on soojenenud soovitud kraadideni. Teisalt on termostaat justkui elektrisäästja, sest ei lase konvektoril asjatult töötada.

Koduseks kasutamiseks tasub valida madala pinnatemperatuuriga seade (temperatuur kuni 60 kraadi), hea, kui see oleks turvalisuse mõttes varustatud ka ülekuumenemiskaitsega. Konvektoreid on erinevaid, näiteks jalgadel ja seinakinnitusega, viimaste paigaldamiseks sobib hästi aknaalune või selle vahetu lähedus. Kristi Kuusleri sõnul on ostjate seas väga populaarsed näiteks Ensto Beta konvektorid, mida võib paigaldada ka niisketesse ruumidesse.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht