XX Kunda mere- ja perepäev

Millal: 14. juulil

Kus: Kunda rand

Laat kestab kogu päeva. Pakutakse käsitööd ja head-paremat mekkimiseks. Tegemist on kohe kindlasti kogupereüritustega. Ühtlasi saab selgeks, kes on Lääne-Viru parim grillimeister. Meelelahutuseks esinevad tantsijad ja lauljad Kundast Moldovani.

Foto: Korraldaja

Võõpsu kalameestepäev

Millal: 14. juulil

Kus: Räpina külje all Võõpsus

Tegevusi jagub kogu perele päikesetõusust loojumiseni. Osta nii värsket kui ka suitsutatud kala, kõikvõimalikke kalatooteid, kalastus­tarbeid, käsi­tööd ja aiasaadusi. Huvi­line saab ka Lämmijärvel laevaga lustisõitu teha ja pritsi­kuuris kaeda, kuidas Aleksei Turovski kalu joonistab.

Foto: Korraldaja

Rahvakunstilaat

Millal: 20.–22. juulil

Kus: Tallinna vanalinnas

Siin järgitakse meeleolukalt vanu laadakombeid, kauplejad rõivastuvad vastavalt ja välja­panek on samas stiilis. On kohalike meistrite väärt käsi­tööd ja huvita­vad töö­kojad.

Foto: Korraldaja

Mihkli laat

Millal: 21. juulil

Kus: Mihkli külas Lääne­­ranna vallas Pärnu­maal

Laat taas­elustati 1989. aastal ja on järjepidevalt tegutsenud tänini. Ajalooliselt toimus laat mihklipäeval, kuid nüüd on kuu­päeva muudetud. Kaubeldakse nii kodu­loomade, põllusaaduste kui ka käsitööga.

Foto: Korraldaja

Avatud talude päev

Millal: 22. juulil

Kus: kõikjal üle Eesti

Haara härjal sarvist ja mine vaata, kuidas kasvab kodumaine toit või sirgub kodumaine kesik. Külalisi ooda­takse kella 10–17. Ainuüksi eelmisel aastal sai sisse astu­da üle 200 kohta. Tee veidi eeltööd ja vaata täpsemat infot www.avatudtalud.ee.