Marek Sadam, muusik

Vaimumaailma asjad pole mängimiseks

«Tavaelu mõistes on üleloomulikkus kindlasti olemas. Kahtlemata eksisteerivad vaimumaailm või asjad, mida seletada ei oska. Kõige kergem viis on sellistel juhtudel mitte uskuda ja blokeerida kogetu eitusega. Selline suhtumine teeb elu igavaks. Vaimumaailmaga on muidugi lood sellised, et selleski maailmas pole tasuta lõunaid. Need asjad pole mängimiseks. Eriti kuritegelik, kui kasutada enda arvatavaid võimeid teiste peal, kes ei tea, milline on selle tegelik hind. Isiklikult olen kohtunud suurima kurjusega – see oli elumuutev kogemus. Tihti peituvad üleloomulikud asjad üpris lihtsates hetkedes või inimestes. Tuleb lihtsalt käia avatud silmil, aga mitte kõike ligidale lasta.»

Foto: Kristjan Lepp

Maria Peterson, näitleja ja lavastaja

Tuba läks valgeks, nagu oleks välku löönud

«Üleloomulikud kogemused on minu elu igapäevane osa, sest ma ei oska eriti midagi loomulikuks pidada. Maailm on mulle suur saladus ja mõistatus. Minu päevas on väga tavaline see, et ma näiteks mõtlen ühele inimesele, keda pole kaua näinud, ja siis ta tuleb mulle tänaval ootamatult vastu. Või mul tekib mingi teema, mis mind huvitab, ja kohe ilmub ajalehes selle kohta artikkel. Et esitan universumile küsimuse ja ta saadab päris kiiresti vastuse. Üks selline ilus juhtum, millele samuti ei oska seletust leida, on meeles küll. Jõulude ajal laulsime perega laulu, kus on sõnad: «Näe, taevas lõi valgeks kui heledaim välk». Korraga lõigi ruumi täiesti valgeks, nagu oleks toas välku löönud. Fotokat kellelgi ei olnud. Ja seletust ka. Olime natuke aega vait ja elasime oma igapäevast imet edasi.»

Foto: Tootja

Vasta samale küsimusele meie Facebooki-lehel ja võid võita Birgiti verivärske plaadi «V». Võitja nime ja valiku vastuseid avaldame järgmises numbris.

India statistika instituut Delhis suleti 2004. aastal ajutiselt, sest koolis hakkas kummitama samal aastal südamehaiguse tõttu surnud üliõpilase vaim. Kummitus mängis kaasõpilastele pidevalt väikeseid vempe, koputas ustele, kõndis nende kannul mööda koridore. Üks mittesuitsetav neiu kinnitas koguni, et tema vannitoas oli tunda sigareti ja surnud noormehele kuulunud lemmiklõhnavee hõngu.
1865. aastal tapetud USA presidendi ­Abraham Lincolni vaim ilmutab end sageli Valges Majas omanimelise sviidi ­magamistoas. Teda on näinud mitmed kõrged külalised laiast maailmast.

Allikad: Hindustan Times, Wikipedia, Live Science