Carmen Pritson-Tamme, teleajakirjanik

30 minutit päevas lugemiseks

Mina loen praegu palju, sest olen teadlikult selleks aja võtnud. Hetkel on mul pooleli mitu teost, igal õhtul valin raamatukuhilast justkui magustoitu. Öeldakse, et kõik peaks leidma vähemalt 30 minutit iga päev lugemiseks ja 30 minutit sportimiseks. See hoiab sind vaimselt ja füüsiliselt toonuses. Minu lugemisvirnas on praegu Brandon Baysi «Rännak», mis õpetab praktiliste tehnikate abil avastama oma hingemaailma. Veel loen sama kirjaniku ja Kevin Billeti koostöös sündinud teost depressioonist ning läbipõlemisest – «Valgus tunneli lõpus». Meeldib ka ingliskeelne kirjandus, pooleli on Tony Robbinsi «Money, money, money», mis õpetab seitsme sammuga saavutama finantssõltumatust.

Foto: Daisy Lappard

Ott Kiivikas, kulturist

Loen ajaloo- ja tervishoiu­raamatuid

Loen üsna palju, eriti reisidel. Ka võistlussõitudel, mida on iga nädal, on alati mõni raamat kaasas. Viimane parim lugemine oli «Aju – sinu lugu», autor David Eagleman. Veel olid viimasel kuul öökapilaual Brad Stone’i kirjutatud teos «Amazoni ja Jeff Bezoze lugu» Amazoni internetikaubamaja asutamisaastatest ja «Patsient A – uimastid kolmandas Reichis» – raamat uimastitarvitamisest Hitleri-aegsel Saksamaal, mille autor on Norman Ohler. Loengi põhiliselt kas ajaloolisi, tervishoiuvaldkonna raamatuid või inimese füsioloogiat puudutavaid teoseid. Kõiki neid, mis aitavad nii spordis kui ka koolitamisel paremaid tulemusi saavutada. Ilukirjandust loen harva.
-----

Foto: Daisy Lappard

Vasta samale küsimusele ­Naistelehe Facebooki-lehel ja osaled loosimises. Seekord on auhinnaks The Body Shopi komplekt, kuhu kuulub banaanilõhnaline kehavõi, vannimüts ja käepärane kosmeetikakott. Võitja nime ja põnevamad vastused avaldame järgmises ajakirjas.

Mitmed teadusuuringud kinnitavad, et lugemine tugevdab aju. Palju lugenud inimestel on väiksem võimalus Alzheimeri tõveks ja dementsuseks.
Tänapäeval sooritavad raamatuostu enamasti inimesed vanuses 45 ja rohkem. 68% raamatutest ostavad naised.
Iga viies täiskasvanu maailmas ei oska lugeda ega kirjutada. Kirjaoskamatuse kõrgeim määr on Lõuna- ja Lääne-Aasias ning Aafrikas.

Allikad: Daily Express, Daily Mail