Elina Nechayeva, laulja

Tegelen ebameeldivate kohustustega kaks korda nädalas

«Minul oli selline halb harjumus, et lükkasin ebameeldivaid kohustusi – olgu siis mingid keerulised telefonikõned, meilid või jutuajamised-tegevused – nii kaua edasi, kuni lõpuks kasvas see kuhi juba väga suureks. Eks see ole arusaadav, kellele siis meeldib ebameeldivate asjadega tegeleda. Aga siis võtsin endale ülesandeks, et iga nädal on mul kaks sellist päeva, kus ma kõigi niisuguste küsimustega tegelengi. Vahel, kui graafik on väga tihe, kujuneb nii, et jääb nädalas üks päev, aga ma kindlasti ei lase enam asjadel kuhjuda. Lõppude lõpuks on siis pärast hea kerge olla ja kogu aeg ei näri kohustused kuklas. Ja uhke tunne on ka, et saingi endast võitu!»

Foto: Kalev Lilleorg

Mart Pukk, kolumnist

Sahtleid korras hoida ei suuda

«Halbadest harjumustest rääkimiseks peab seda abikaasa käest küsima. Tema arvates on minu kõige halvem komme asjade laiali jätmine. Teen süüa ja noad, kahvlid, pannid jäävad sinna vedelema, kuhu need viimati panin. Kirjutuslaua sahtlites ja selle peal valitseb organiseeritud segadus, ma enam-vähem tean, kus mingi asi on, aga sageli ei leia ikka vajalikku eset üles ja siis vihastan enda peale. Harjumusest vabaneda ei suuda. Kord aastas toimub kampaania – sahtlid ja laud korda, püüan sellest viimase võimaluseni kõrvale hoida. Kui töö tehtud, on paar kuud päris mõnus – kõik asjad käepärast. Siis taastub endine olukord, mille lahenda­mine jääb järgmist aastat ootama.»

Foto: Daisy Lappard

Vasta samale küsimusele Naistelehe Facebooki-lehel ja osaled loosimises. Seekord on auhinnaks Lirene nahka pinguldav ja taastav öökreem. Võitja nime ja põnevamad vastused avaldame järgmises ajakirjas.

Suurbritannias 2017. aastal avaldatud küsitlusest selgub, et brittide hulgas on nende endi hinnangul levinuim halb harjumus vandumine. Teisele kohale tuli ninanokkimine. Alkoholitarbimine oli halbade harjumuste edetabelis 9. ja suitsetamine 11. kohal.
Küsitlused näitavad, et filmiekraanil nähtud suitsetamisel on lastele isegi suurem mõju kui koduste või sõprade käitumisel. Prantsusmaa tervishoiuminister kaalub oma kodumaa filmides suitsetamise lausa ära keelata.
Viimaste aastatega on suitsetajate arv Eestis langenud. Kevadel avaldatud konjunktuuriinstituudi uuringu andmetel on Eestis suitsetajate osakaal 23%. See jääb alla Euroopa Liidu keskmisele 26%-le.

Allikad: Daily Mail, Õhtuleht, Wikipedia, Eesti konjunktuuriinstituut