Balletikooli juhina tiirleb Kaie Kõrb (57) praegu nagu orav rattas. Ettevalmistus käib 28. mail Estonias toimuvaks galakontserdiks, ukse ees ootavad järge lõpueksamid ja erialaeksam ning suvel tõmbab tuurid üles uus koolikatsete ring.

Et sellelt rattalt korrakski maha astuda, peab olema kindel tagala. Kaiel õnneks on. Abikaasa Viesturs Jansons, kümneaastased kaksikud Eduard ja Raimond ning nüüd ka täiesti uus pereliige – Cavalier King Charlesi spanjel Sunny ehk Päikseke.

Hinnatud pedagoog räägib särasilmil, et balletikooli lapsed osalevad pidevalt üritustel-konkurssidel-festivalidel. Praegu on üks kaheksandik New Yorgis konkursil ja kohe sõidab kaks koolilõpetajat Riiga.

Ka pojad on ema sõnul väga aktiivsed ja tublid. Mõlemad õpivad spordiklassis, kuid üks neist teeb juba ettevalmistusi järgmisel aastal balletikooli astumiseks. «Kaksikud küll, kuid loomult väga erinevad. Eduard on aktiivsem, Raimond rahulikum. Üks treenib väga palju ja naudib tantsimist. Teine teeb täpselt nii palju, kui koolikord ette näeb, ja suuremat huvi üles ei näita. Tema jaoks on see nagu kohustuslik kirjandus. Spordihuviline laps võiks juba aasta pärast balletikooli tulla. Ta ise väga tahab, aga vaatame, kas eeldused veavad välja ja saab üldse sisse,» sõnab ema üllatuslikult. Kõigile on võrdselt karmid katsed.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht