Kuigi Malta üheksas riigipea Marie-Louise Coleiro Preca (58) on juba teine naispresident, kannab Edgar Preca (60) esimesena esihärra tiitlit, sest 1980. aastatel presidendiametis olnud Agatha Barbara oli vallaline.

Kohalikus ajakirjanduses nimetatakse Edgarit kõige sagedamini lihtsalt presidendi abikaasaks, ilma tiitliteta «esihärra» ja «esimene džentelmen», mida kasutatakse eeskätt ingliskeelses meedias. Malta esihärrale on malta ja inglise keele ühildamisel pandud ka hüüdnimi Il-First. See pole üldse seotud tema esihärraks saamisega, nagu võiks arvata, vaid pärineb Edgari ülikooliaastatest, kui ta esimene katse piljardit mängida ebaõnnestus sedavõrd, et teda hakati pilkama.

Edgar ja Marie-Louise kohtusid 2002. aastal, kui nad polnud enam esimeses nooruses: mees oli 46- ja naine 44aastane. Neid tutvustas Vallettas asuvas kohvikus teineteisele ühine sõber. Kuigi Marie-Louise andis mehele oma telefoninumbri ja käskis endaga ühendust võtta, rääkis Edgar hiljem ühes intervjuus, et oli liiga arg ja häbelik, et naisele helistada. «Ma kartsin seda teha. Ta oli ikkagi parlamendisaadik ja puha,» tunnistas mees.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht