Neli aastat raadio Uuno hommikuprogrammis «Totaalne ärkamine» kuulajaid äratanud Liina (34) jäi koju pärast poeg Mathiase sündi. Saadet vedanud naine pidi aga töölt lahkuma, kui raadiojaam pillid kotti pani. «Mulle seal väga-väga meeldis, aga aimasin, et kui lapsepuhkusele lähen, ega tagasiteed ole,» meenutab Liina, kes on nüüdseks aasta ja üheksa kuud peamiselt emarollile pühendunud.

Olgugi et ettevõte lõpetas töö, ei saanud naist koondada, sest ta pole koosseisuline töötaja kunagi olnudki. «Olen alati oma firmaga toimetanud. Mulle meeldib see vabadus,» ütleb ta. Vabadus on Liina kindel valik, ehkki ta ei tea, kas ta sellega nii ajas kui ka rahas võidab. «Jahmerdan küll seetõttu kümnel rindel, ent eelistan olla iseenda peremees,» kinnitab ta.

Poeg Mathias alles harjub lasteaiaga. Sel ajal kui poiss on teiste mudilaste seltskonnas ja kasvatajate hoole all, saab ema endale ja tööle pühenduda. «Ta on paras emmekas ja issikas, teistega harjumine tahab aega. Võtamegi seda rahulikult,» räägib Liina.

Tööplaanides tegevuste harvendamine oli naise teadlik valik, seni kuni laps on piisavalt iseseisev ja lasteaiavalmis. «Ma ei hakanud sügisel tööd otsima. Mõned projektid, õhtujuhtimised ja trennid küll on, aga mõtlesin, et kui Matu jääb haigeks ja olen võtnud kohustuse, mis ma siis teen? Küll jõuab tööd ka teha,» räägib Liina, kelle üks põhimõte on see, et elus tuleb teha neid valikuid, mida surivoodil ei kahetseks. «Mulle on jäänud meelde, et enamasti kahetsetakse liiga vähe koos perega olemist. Seega tundub praegu tobe rassida ja rügada ning pärast kahetseda, parem võtan rahulikult ja olen lapsega. Ta on tõeline energiaplahvatus ja tohutu krutskimees. Teeb meie elu raskeks, aga ka väga lõbusaks,» räägib õnnelik ema.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht