Teadlaste väitel on naistel paar eelist, mida meestel kohe varnast võtta ei ole: vastutustunne ja kerge aukartus tegevuste suhtes, mis pole igapäevased. Kasutagem neid siis ära ja sõitkem talvel nagu ässad! Siin on sulle nipid, kuidas keerulisteks sõiduoludeks valmistuda ja teel olles auto üle kontroll säilitada.

VÕTA APPI TARGAD ABILISED

Võta nutiseadmes lahti kaart aadressil Tarktee.ee, sisesta oma teekond punktist A punkti B ja vaata üle, millised teeolud sind ootavad. Tark Tee on maanteeameti nutikas kaart, kuhu peaaegu reaalajas lisatakse märked teetööde, libeduse, teehoolduse, ümbersõitude jms kohta. Aega selleks kulub umbes 5 minutit.

TEE AUTO SILMNÄGU PUHTAKS

Vaata alati auto enne sisse­istumist üle. Tee ring ümber, kontrolli rehvide korrasolekut, puhasta kõik aknad ja tuled jääkirmest ning kui on sadanud lund, lükka see korralikult maha. Kui kasutad auto eelsoojendust või seisab su masin varju all või garaažis, kulub hommikustele «hügieenitoimingutele» vähem aega. Sõltuvalt olukorrast varu nendeks 5–10 minutit.

VAHETA KONTSAD MADALA TALLA VASTU

Vaheta kontsad mugavate õhema tallaga ja kontsata jalanõude vastu isegi siis, kui sul on automaatkast ja väga kiire. Lihtsalt hoia salongis autosõidujalanõusid. Sa ei kujuta ette, kui oluline võib olla kriitilises olukorras asjaolu, et kannad häid jalavarje. Nende vahetamiseks kulub umbes 40 sekundit.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht