Iga päev tund endale

Marilin Sikkal, moekunstnik

Läbipõlemistunne on mulle tuttav. Teen ühelt poolt oma tööd suure rõõmu ja entusiasmiga, aga vahel juhtub, et kuhjan endale ülesandeid liiga palju ja järsku ongi töökoormus nii suur, et millekski muuks aega ei jätku. Abikaasa näeb juba kõrvalt, kui kipun üle töötama, ja ütleb siis, et aeg on hoog maha võtta. Viimasel ajal oskan ennast juba ka ise kontrollida. Annan endale aru, et mul on neli last ja kaks majapidamist ega saa kõiki tööpakkumisi vastu võtta. Ennast ei tohi unustada! Minu soovitus kõigile ongi: võtke iga päev üks tund ainult enda jaoks, aga ärge valige õhtutundi, kui olete juba väsinud. Leidke aega hommikul!

Foto: Ilmar Saabas / Ekspress Meedia

Luban iga kord, et enam nii ei tee

Bert Pringi, laulja

Läbi põlenud ma õnneks pole, aga suur töökoormus ja ületöötamine on mulle väga tuttavad. Ise olen süüdi, et endale suure töökoormuse võtan. Lõpuks annab organism märku: jube väsimus tuleb peale, hommikul ei saa maast lahti. Teinekord olen sellises seisus aga just hästi energiline ja tunnen, et jõuan kõike. Mul on kella 10st 20ni õpilastega tunnid, siis proovid, projektid, saated, Viru esinemised, muud keikad. Võtan tavaliselt kõik vastu ja siis avastan äkki, et olen endale jälle hullumeelse graafiku teinud. Lõpuks olen taas omadega läbi ja luban, et enam endale nii ei tee, aga seda lubadust ei õnnestu mul kunagi pidada. Puhkan välja, tunnen end reipana ja läheb jälle otsast peale.

Foto: Daisy Lappard

Vasta samale küsimusele Naistelehe Facebooki-lehel ja osaled loosimises. Seekord on auhinnaks Fiskarsi käärid ja silikoonpintsel. Võitja nime ja valiku vastuseid avaldame järgmises ajakirjas.