Sõnaga on võimalik mõtetes end kaitsta ja teisi kahjustada. Eriti võimsaks osutub sõna siis, kui sellele panna juurde energia. Sõnale annab energia väga pingsalt mõtlemine või tugev emotsioon, näiteks kirg, iha, viha ja loomulikult kadedus. Viimased kaks on kõige tavapärasemad emotsioonid, mis võivad sõnast või mõttest teha lausa needuse.

Hea näide: keegi on sind tõeliselt vihale ajanud ja sa mõtled: saaks ta tagasi selle, mis ta mulle tegi! Mõni nädal hiljem kuuled, et ta kukkus ja murdis jalaluu. Sind valdavad süümepiinad ja mõtled, et ega sina ometi süüdi ole. Sa ju ainult mõtlesid nii, sa ei saa süüdi olla ... Aga võid väga vabalt olla!

Sõnaga on võimalik ka iseendale needus peale panna. Väga paljudel on kombeks iseennast maha teha, sisendades negatiivseid mõtteid nagu «Ma olen nii loll» või «Ma ei saa sellega hakkama». Sellega aga tõmbame oma ellu veel enam raskusi ja negatiivsust, mille tõttu ollakse halvast energiast justkui halvatud. Sellest kujunebki lõpuks endale peale pandud needus ja algab elu allakäik.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht