Mina saan hingejõudu mujalt

Marju Länik, laulja

«Käin kirikus väga harva. Juhtun sinna peamiselt siis, kui ­lähen kuulama mõnda kontserti, või ka siis, kui tuleb minna mõne inimesega hüvasti jätma. Mäletan üht kirikuskäiku – see oli 9. klassis. Oli aeg, mil ei tohtinud pühakojas käia. Tahtsin teada, miks see keelatud on, kas kirikus tehakse midagi halba. Selle eest sain koolis hiljem peapesu. Hingejõudu ma kirikus otsimas ei käi. Saan seda mujalt, peamiselt muusikast. Jõulude ajal olen mõnikord kirikusse sisse astunud ja küünla süüdanud, aga sedagi mitte alati. Jõuluperiood on mul kiire aeg – esinemised. Ja jõululaupäeval tahan kodus olla. Samas saan täiesti aru inimestest, kellele on kirikut vaja.»

Foto: TIINA KÕRTSINI

Kirikus käin kultuurihuvist

Tanel Talve, riigikogu liige

Olen ateist, aga kultuuri­pärandiga tutvumise ees­märgil olen külastanud ­pühakodasid üle kogu maailma. Üritangi oma silmaringi erinevate usundite vallas laiendada. On ju huvitav teada, millised uskumused inimestel on. Pühakodade puhul on alati väga põnev ka arhitektuuriline pool. Olen käinud ka jumalateenistustel, aga pigem kultuurihuvist. Oma töö tõttu peaksin muidugi Eesti kirikueluga kursis olema ja olengi külastanud erinevaid kogudusi, kohtunud kiriku­tegelastega. Aga jah, ma ei lähe kirikusse sama mõttega mis tõsi­usklikud. Olen tüüpiline metsa­rahvast eestlane.»

Foto: Daisy Lappard

Vasta samale küsimusele Naistelehe Facebooki-lehel ja osaled loosimises. Seekord on auhinnaks Lirene vitamiinikreem normaalsele nahatüübile. Võitja nime ja valiku vastuseid avaldame järgmises ajakirjas.

Mitmetest Tallinna vanalinna tutvustavatest kirjatükkidest võib lugeda, et keskajal oli Oleviste kirik maailma kõrgeim ehitis. Paraku on tegemist liialdusega. Torni kõrgus pole tõenäoliselt kunagi olnud rohkem kui 125 meetrit.
Maailma kõige väiksem kirik asub USAs ­Syracuse’i linnas väikesel sillakesel keset tiiki. Kirikus on ainult kaks istet ja see ehitati 1989. aastal. Korrapäraseid jumalateenistusi kirikus ei toimu.
Kukk kirikutorni tipus sümboliseerib kristlastel ülestõusmist: nii nagu see lind uut päeva kuulutab, elavad ka kristlased uue päeva ootuses, mil Kristus taas tuleb.

Allikad: Wikipedia; Eestikirik.ee