Möödunud sügisel asus Merlyn Uusküla (34) õppima Tallinnas tegutsevasse holistika instituuti, aga see ei tähenda praegu sugugi suurt suvevaheaega. «Meil käib õppetöö moodulite kaupa, kool toimub iga kahe kuu tagant,» selgitab Merlyn. «Nii et õppida tuleb ka suvel. Viimati oli õppetöö maikuus, nüüd kohtume taas juulis ja edasi jälle septembris.» Juulis viiakse tunnid üldse läbi kuuepäevases suvelaagris, mida naine juba huviga ootab.

Ka eriala omandamine käib selles õppeasutuses pisut teistmoodi. Küsimusele, kelleks Merlyn Uusküla siis õpib, vastab ta nii: «Meie instituudis koolitatakse lõppastmes välja holistilisi terapeute, aga enne, kui minna teiste aitamise juurde, tuleb iseennast tundma õppida. Nii et mina olengi praegu esimeses järgus, mille nimi on «Aasta iseendale». Läksingi kooli eelkõige seetõttu, et võtta aega enda jaoks, mitte niivõrd selleks, et ise terapeudiks saada,» kinnitab armastatud lauljanna.

Holistika instituudi avastas Merlyn tuttavate kaudu, kuid holistiline teraapia huvitab teda ammu. Varsti aastajagu tarkust taga ajanud Merlyn kinnitab, et selle ajaga on jõutud läbi võtta kolm tšakrat. Ta ei tee väljagi asjaolust, et see sõna omandas hiljutise Igor Mangi skandaali järel teatava koomilise varjundi. Ta muigab vaid korraks ja asub täie tõsidusega selgitama, mida huvitavat on seniste õpingute käigus enda kohta teada saanud. «Mind ennast on kõnetanud kõige rohkem juurtšakraga seotud teemad – see konkreetne energiakeskus tegeleb esivanemate ja suguvõsaga,» kinnitab Merlyn. «Mul on vanematega soe ja lähedane side, aga inimest mõjutavad ka kaugemad põlvkonnad ja sugulased. Meie minevik. Üldse mitte kauges minevikus on Eestis peetud sõdu, olnud traagilisi sündmusi ja see energia mõjutab meid. Ma ise plaanin peagi pere luua ja tahan olla oma lapse jaoks puhas, vaba halvast energiast.» Nii otsib Merlyn esivanemate tarkusest seda parimat osa, et ammutada juurtest elujõudu ja energiat.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht