as raha napib ega ole ka aega ja energiat suurt maalritööd või remonti ette võtta? Kuniks tengelpung kosub ja sina jääd ootama õiget hetke elamine tõeliselt lille lüüa, kasuta nõkse, millega jätad nii endale kui ka külalistele mulje kui värskest ja mõnusast kodust. See töö ei võta aega rohkem kui kümme minutit ja tulemus on oi kui efektne.

Tõsta esile

Kairi Kalk Design Groupist tõdeb, et
väga oluline on leida keskne ese, mille ­järgi muud detailid paika sättida. «Kõige kiirema tulemuse saavutab toas mööblit ringi paigutades, näiteks tugitooli, diivani või söögilaua asukohta muutes. See
loob ruumist uue mulje ja pakub vaheldust.»

Stiilne kodukujundus vajab keset, mille ümber luua tervik. Tõsta oma väärtuslikke asju rohkem esile – säti need näiteks diivanilauale. Ehita kallitest kunsti- või psühholoogiakäsiraamatutest või mõnel muul moel olulistest teostest virnakesi. Peale boheemlasliku õhustiku võid hoomata, kuidas nende sisu hakkab su elu järjest enam mõjutama, sest kipud neid jõudehetkel rohkem sirvima. Lisa veel huvitavat keraamikat ja ongi põnev fookus loodud.

Tuba saab ilmestada omapäraste vormidega. Näiteks kolme jalaga lauake või ebatavaline tugitool jätavad mulje kui kunstiteosest, mis lisab pisut ootamatut vunki.

Pane peitu

Kui elutoa keskmes laiutab suur must televiisor, võtab see ruumi elegantsist mitu kraadi maha. Tee nii, et läikiv ekraan liiga silma ei hakkaks. Selleks tekita teleri ümber pildigalerii või säti selle kõrval olevatele riiulitele pilguhajutajaid. Selge see, et pildimasin ei kao kuhugi ega peagi kaduma, aga kui see sulandub kunstiteoste või muude sulle kalliste esemetega, ei häiri see nii palju.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht