Suure kogemuste pagasiga Kristjan Markii teab, et pokaal peab tooma esile joogi eripära. «See mõjutab väga suurel määral maitseid ja aroome. Oluline on ka füüsiline aspekt ehk kuidas jook suhu voolab.» Peened klaasid, kui need on kord soetatud, on ka omaette vaatamisväärsused, kinnitab Kristjan – neid ei tasu kusagil peidus hoida, vaid sättida riiulile kui kunstiteosed.

Millised klaasid peaksid kodus olema? «Sõltub sellest, millised on külaliste eelistused,» nendib ta. «Kas nad on rohkem õlle- või veinisõbrad? Armastavad kanget või lahjemat? Maksimaalse elamuse saavutamiseks võiks igal joogil olla spetsiaalne klaas. Joogid lõhnavad sõltuvalt klaasist erinevalt. Näiteks viinamarjasordid Pinot Noir ja Nebbiolo on klaasi suhtes väga tundlikud, parima elamuse pakuvad need Burgundia tüüpi pokaalidest.»

Suur möödapanek on esisommeljee sõnul osta koju ainult üht tüüpi pokaalid ja igasugune vein sinna valada. Kristjan soovitab hankida kahte tüüpi veinipokaalid ja vahuveini­klaasid. Ka õlleklaase võiks kaks olla. Kange joogi jaoks tasub soetada pitsid ja tulbikujulised klaasid. Veiniasjatundjate peres võiks kindlasti olemas olla ka karahvin. «Tasub minna spetsiaalsesse poodi, kui tahad tõeliselt head nõu ja kvaliteetseid klaase. Tavalises kaubamajas on samuti normaalne valik, kuid nõustamine võib seal pigem subjektiivne olla,» leiab Kristjan.

Tasub ka teada, et kui pudel on juba lahti tehtud, ei maksa seda kaua hoida. «Näiteks avatud konjak tuleks aasta jooksul kindlasti ära juua, säilitama peaks seda aga mõõdukalt jahedas ja pimedas ruumis. Jook lahtub ja aurustub, isegi kui kork on peal. Kallimad konjakid on seepärast ka väiksemates pudelites.»

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht