Hiljuti rääkis üks tuttav mulle vihale ajava loo sellest, kuidas osav telefonimüüja tema eakat sugulast pettis. Nimelt avastanud ta kord oma 75aastasele meessugulasele külla minnes, et taat krõbistab hoolega mingeid tablette. Papi ise ei saanud muidugi täpselt aru, mis pillid talle telefonitsi maha oli müüdud, aga võttis rõõmuga ‒ pidada viima nii liigesehädad kui ka kõik muud vanainimest vaevavad terviseprobleemid. Selles lootuses oli härra juba pool purki ... dieedipille (just!) hinge alla krõbistanud. Liigesed, mõistagi, valutasid edasi ja õnneks (või kahjuks) polnud ka mehe kaal ühele ega teisele poole kõikunud.

Tõenäoliselt tuleb sarnane lugu tuttav ette nii mõnelegi meie lugejaist. Loodetavasti ei ole ükski seesuguse «väärt kraami» tellija saanud kahtlaste tablettide tarvitamisest ­tõsisemaid terviserikkeid.

Minul isiklikult on tüütute telefonimüüjate vältimiseks oma nipp, mille näppasin ­Jaagup Kreemilt. Kord kõneles laulja ühes telesaates, et temal on mobiili mällu salvestatud ports numbreid, millelt helistajad on saanud nimeks «Ära võta 1», «Ära võta 2» jne. Tema tähistas nõnda küll ebameeldivaid ajakirjanikke (khm-khm), aga mõte kui selline jäi mulle meelde. Ma ei pea ju vastama kõnele, mis raiskab mu aega ja on tüütu.

Pärast seda on ka minu telefonis viis «Ära võtana» tähistatud kontakti. Mina nimelt märgin nõnda igasugu harjuskeid, kes soovivad mulle telefontsi maha müüa küll veinipunast pitspesu, küll mõnd vitamiini või hoopis «hädavajalikku» maksatesti. Iga kord, kui mõnelt tundmatult numbrilt jälle müügikõne saan, salvestan selle tollesse ära-võta-nimekirja.

Hea ja mugav. Need tooted pole minu jaoks. Loodan, et see nipp aitab ka teid.