Veebruar on juba aastaid olnud mu lemmikkuu. Põhjus on väga argine: päike käib kõrgemalt, päevad on pikemad ja mis seal salata, õhus on juba kevade hõngu! Nii et, sõbrad, õige natuke on veel oodata. Mõnus!

Tegelikult tahan seekord rääkida sulle ühe loo ja teha väikese üleskutse.

Meil on kodus üks armas joogiklaas. Ja ehkki esmapilgul võib see tunduda klaas nagu iga teinegi, on sel meie pere, eriti minu mehe Olavi jaoks väga suur emotsionaalne väärtus.

Klaasike on vana umbes 90 aastat ja selle algne omanik oli mu mehe vanaema. Esemega on seotud üks armas lugu. Nimelt rääkis vanaema, et selle kinkis talle üks klassivend, esimene kavaler. Nagu näha, oli tegu äärmiselt patriootliku noorsandiga, sest klaasile on kaunisti maalitud sinimustvalged lipud ja kirjutatud «Elagu Eesti!». Milline armas kingitus esimesele südamedaamile, kas pole!

Elu neid noori küll kokku ei viinud, aga vanaema hoidis klaasi mingil põhjusel nagu silmatera. Isegi nõukogude ajal seisis see kapivitriinis aukohal.

Foto: Erakogu

Nüüd on seesama asjake meie pere üks tähtsamaid mälestusesemeid. Hoiame seda kõrgel kapi otsas, et lapsed kätte ei saaks, ja näiteks remondi ajaks oleme just sellesama klaasikese esimesena kõvasti sisse pakkinud ning kindlasse kohta varjule viinud. Sellega ei tohi midagi juhtuda! Ka meie lapsed teavad seda toredat lugu ja oskavad vana väärt asjakest auga kohelda.

Kui ka sinu kodus on mõni selline konkreetne asi mõne eriti toreda looga, on mul üks väike palve. Palun tee sellest pilt ja kui võimalik, pane juurde ka enda foto (aga see pole esmatähtis), eseme lugu ja saada mulle. Teeme sel teemal ühe toreda artikli!

Saada lugu kas posti teel (aadressile Niine 11, 10404 Tallinn) või e-posti aadressile merle@naisteleht.ee, tore oleks see kätte saada enne 28. veebruari.