Nädala tähtpäevad

6. detsember
Käpikupuupäev

See on ühest lasteraamatust alguse saanud kaunis, peamiselt anglosaksi maades kehtiv traditsioon kaunistada detsembri alguses kuusekesi kirevate käpikutega. Meie ei pea nüüd sellepärast veel jõulupuud tuppa tooma, ent ilusate kirjadega sooje kindaid tasub küll tähele panna. Ja ka kanda, sest külm teeb meie käpakestele palju kahju!

10. detsember
Küünlavalguse päev

Ole valmis täpselt kell seitse õhtul süütama oma aknal (lükka kardinad ja lilled kõrvale) küünal, et mälestada lapsi, kes on pidanud enneaegselt manalateele minema. Või meenuta leeki läites hoopis oma armsaid lähedasi, keda enam su kõrval pole? Pea meeles, et selle päeva eesmärk on helge –
meenutada rõõmu, mida lahkunud kunagi maailma tõid. Just selle nimel ongi kavas katta maakera sooja küünla­valgusega, mis liigub triibuna ühest ajavööndist teise.

11. detsember
Mägedepäev

Mäed on inimesi alati paelunud – esitanud neile väljakutseid ja pakkunud tröösti. Tänase päeva nimel ei pea hakkama alpinistiks, vaid mõtlema oma sisemistele mäeahelikele –
nii neile, mis on juba ületatud, kui ka neile, mis seda veel ootavad. Vahel tuleb mägi ka ise sinu juurde.

Nädala MÕTE

«Iga asi ajab metsa – kui tuju on hea või halb, kui on vaja mõelda või hoopis mõtetest välja lülitada.»

Hele-Mai Alamaa

Nädala Raamat

Foto: Tootja

Laura Strandberg
«Laura magusamaailm. Maitsvalt, õnnelikult, tervelt!»
Hea Lugu

Nipiraamatu piltnik Laura Strandberg on suur magusasõber. Ta tuleb oma raamatuga appi kõikidele endasugustele, kes ei taha tervislikult toitudes maiustamisest loobuda. Raamatusse on kogutud kasulike koostisosadega nüansirikkaid retsepte, mis aitavad magusaisu rahuldada tervislikul moel. Siin on kõik olemas: koogid, jäätised, küpsised, kommid, hommikusöögid ja palju muud head! Kas sinu südame võidavad rikkalikud topeltšokolaadiga küpsised, maapähklivõijäätis või hoopis mustikakook? Saad teada, kui proovid!

Foto: Andres Teiss / Igitee

Kino

Igitee

«Igitee» on lugu idealistidest, põhinedes Soome kirjaniku Antti Tuuri samanimelisel menuromaanil. Soomes pettunud inimesed läksid paremat elu otsima Ameerika Ühendriikidesse, mis seda pakkuda ei suutnud, hiljem Nõukogude Liitu. Neid vabadust, võrdsust ja vendlust ihanuid ei tahtnud hiljem keegi meenutada. See lugu on universaalne pilt lootusest, armastusest ja inimeste igavesest usust paremasse ellu. Filmis teeb oma viimase kinorolli ka hiljuti lahkunud Lembit Ulfsak. Kõigis suuremates kinodes.

Foto: Korraldaja

Teater

Eesti jõulud läbi sajandite

NUKU teatris saab näha läbi aastasadade ­rändavat lugu «Eesti jõulud», mis jutustab loo 11aastasest tüdrukust Tiiust, kelle jõulupakis on ihatud mänguasja asemel hoopis vanaaegne nukk koos kirjaga vaaremalt. Pettumusest pahur tüdruk leiab end õige pea ajarännakult, kus näeb oma silmaga esivanemate elu. Jõulu­traditsioone aitas trupi jaoks lahti mõtestada folklorist Marju Kõivupuu.

Foto: Korraldaja

Kontsert

Kirikupühad Maarjamaal

Corelli Music alustas taas jõuluootuste ja pidulike aastalõpukontsertide sarjaga «Kirikupühad Maarjamaal», mis kestab 6. jaanuarini. Festival on muusikute kingitus armsale Eesti Vabariigile sajanda sünnipäeva puhul. 16.–17. detsembri kontserdid tähistavad barokkansambli Corelli Consort 25. juubelihooaega ja pakuvad meeleoluka jõuluootuse kava «Jõulud mõisas» barokiaja armastuslauludest ja jõulumuusikast küünlasäras Kuremaa lossis ning Kõltsu mõisas. Aasta lõpeb traditsiooniliste säravate kirikukontsertidega 28.–29. detsembril Tartu ja Tallinna Jaani kirikutes.