Nädala tähtpäevad

29. november
E-tervituste päev

Millal sa viimati kellelegi mõne naljaka, muheda või südamliku elektroonilise kaardi või sotsiaalmeediasõnumi saatsid? Täna on põhjust seda taas teha. Mõni võib ju kurta, et kogu postkast ja Facebooki sein on suvalisi pildikesi täis, aga tegelikult –– mis selles halba on? See ju näitab, et keegi hoolib sinust.

30. november
Kojujäämise päev

Kui amet vähegi lubab, ära mine täna tööle, vaid ürita tegutseda telefoni ja arvutiga. On suisa uskumatu, kui palju tööd suudab inimene ära teha kodus, ja me ei pea siin silmas majapidamisega seotud talitusi. Koduseinte vahel rahus on mõnikord töötulemused märksa paremad kui lärmakas kontoris, kuigi eks viimaselgi ole omad boonused.

1. detsember
Ülemaailmne aidsipäev

Me ei hakka taas välja tooma õõvastavaid numbreid, kui palju on Eestis HI-viiruse kandjaid. Samamoodi ei hakka me veel kord manitsema, et meie aja katkuks ristitud tõbi pole enam süstivate narkomaanide niitja, vaid levib peamiselt keskealiste heteroseksuaalsete inimeste seas. Me palume lihtsalt üht –– olla ettevaatlik. Intiimsuhted on igaühe enda asi –– samamoodi kondoomi kasutamine.

Nädala MÕTE

«See on enese kasvatamine, ma ei anna hirmule alla.»

Läbipõlemisest taastunud Jaanika Reismann, lk 20

Nädala idee

Jõulukaunistajad on õnnelikumad

Need, kes panevad teistest varem jõulukaunistused välja, on teistest inimestest loomu poolest õnnelikumad, näitab värske ajakirjas Journal of Environmental Psychology avaldatud uuring. Las siis tiliseb pealegi ehk head peatset esimest adventi!

Foto: Tootja

Nädala Raamat

Mihkel Raud
«Eestlase käsiraamat.
100 asja, mida õige eestlane teeb»

Küsimusele, kes on õige eestlane, on otsitud vastust aastasadu, küll nii-, küll naasuguse nurga alt. Ühest vastust pole leitud. Nüüd on Mihkel Raud tulnud lagedale uue raamatuga, mis toob ses suhtes selguse meie madalasse ja pimedasse tarre. Teos on teemade kaupa rühmitatud: –näiteks saab teada, kuidas üks õige eestlane ilma kirub, Soomes töötab, viina joob, muru niidab või seriaali «Õnne 13» vaatab. Lõpus on ka test, mis ilmeksimatult kinnitab su eestlaseks olemise protsendi. Selgita välja, oled sa Lembitu soo vääriline või kannatasid su esivanemad asjata. Kokkuvõttes – Mihkel Raud oma tuntud headuses on teie ees! Kindel on ka see, et su õhtu on naerupurtsatustest pungil!

Foto: Tootja

Kino

Pühaduserüvetus või uus hingamine?

Otsusta ise. Paljudele meist on Agatha Christie loodud Hercule Poirot’ tegelaskuju väga ­kindlate näojoontega, vuntsidest rääkimata, «Mõrv Idaekspressis» aga enam kui klassika. Seekordses pisidetailideni ülistiilses uus­linastuses teeb kaasa hulk maailma nimekaid näitlejaid (Penelope Cruz, Johnny Depp, Judi Dench jne). Kriitikud ongi ülistanud filmi ­pildikeelt, mis on äärmiselt ajastutruu, ­mahlakas ja külluslik.Kõigis suuremates kinodes.

Foto: Korraldaja

Teater

Aitab mossitamisest

Andrus Vaariku monoetendus lubab igasuguse boreaalse tusa sinnasamusessegi ajada. «Mul pole midagi karta. Need teemad on mulle väga südamelähedased ja miks mitte neist avameelselt ning valehäbita rääkida,» nendib autor. «Elu on parim meelelahutus! Pärast surma jõuab mossitada küll.» See pole valmis tekstiga etendus, vaid sünnib igal õhtul uuesti. Publikul on võimalik näitlejaga kaasa rääkida ja küsimusi esitada. 28. novembril Karlova teatris, 29. novembril Von Glehni teatris, 30. novembril Kärdla kultuuri­keskuses. Algus kell 19.

Foto: Korraldaja

Kontsert

Ridge esineb Tallinnas

Vabandust, Ronn Moss. Mees, kellele endale ei meeldivat üldse, et teda kultus­seriaali «Vaprad ja ilusad» tegelaskuju järgi kutsutakse. Mossi bändi Player hittlugu «Baby Come Back» saavutas seitsme­kümnendate lõpus esipositsiooni mitmes USA edetabelis. Player on andnud välja kuus albumit ning tuuritanud USAs, Kana­das, Euroopas ja ­Austraalias. Nüüd esineb nende solist ­Tallinnas – 5. detsembril kell 19 Nokia ­kontserdimajas. Pilet 49.50–129.50.