Nädala tähtpäevad

23. november
Fibonacci jada päev

Loodus on üllatavalt korrapärane. Selleks et taimed saaksid ühtlaselt päikest, on nende ülesehitus suisa matemaatiliselt reeglipärane. Läänemaailmas tuntakse seda ka Fibonacci jadana, kus iga järgnev liige on kahe eelmise summa. See näeb välja tõeliselt lummava mustrina, mis kohati paneb mõtlema müstikalegi. Tegelikult on kõik puhas funktsionaalsus ja matemaatika. Ja väga ilus – näed seda iga tärkava lehe lahtikeerdumises või teokarbi kurdudes.

24. november
Ära-osta-midagi-päev

Äkki ei ostaks midagi ei täna, homme ega ülehomme? Tulemas on aasta osturohkeim aeg, meie kombestik suisa kohustab, et detsembri lõpus teevad kõik vähegi teretuttavad üksteisele kinke. Ent nagu igaüks teab, kuvab kink eelkõige kinkija enda maitset, jättes saaja sageli üsna nõutuks. Äkki siis ei kingiks mõttetuid vidinaid, vaid hoopis midagi tõeliselt väärtuslikku, näiteks elamusi, aega, tähelepanu?

28. novEmber
Prantsuse stiilis röstsaia päev

Lapsepõlve üks kiiremini valmivaid maiuseid oli veidi kõva saia, muna, sorts piima ja kaneeli. Kasta saiaviil segusse ja prae mõlemalt poolt, raputa peale suhkrut ja joo kõrvale klaas külma piima. Kogu maailma hullus ongi kadunud.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Naisteleht